As above so below William Blake

4 Element

Hipokrat’tan Jung’a Kişilik Tipleri

 

„As above so below“

 

Yukarıdaki neyse aşağıdaki O’dur.

Belki de daha önce duymuş olduğunuz bu cümle Hermetic felsefenin ilk kuralıdır. Çok basit bir ifade olmanın yanı sıra büyük gizemler içerir.

Bu seminer aşağıdaki karmaşık yaşamın kurallarını, göklerin kurallarını tanımaya başlayarak çözmek yolundaki ilk adımdır.

Yukarısı derken kast edilen evrenin -bizim görüp anlayabildiğimiz kadarıyla- işleyiş kurallarıdır. Aşağısı ise biziz. Bizim günlük hayatımız, kendimiz, yapıp ettiklerimizdir.

Evrenin kurallarını ne kadar iyi anlayabilirsek kendimizi de o derece iyi anlarız. Bu anlayış sadece entelektüel değil sezgisel de olduğunda tanrısal bilgiyi içerecektir. Bu sayede biz varoluşa ve kendimize daha önce duymadığımız bir güven duyacağız. Gökleri anladıkça ayaklarımız yere daha sağlam basacak..

 

İçerik: Bu seminer Astrolojik Sembolojinin en önemli yapı taşlarından, element bilgisini içermekte. 4.Element testiyle başlayan seminer Ateş, Toprak, Hava ve Su elementlerinin özelliklerinin ayrıntılı ele alınmasını içerir. Kişilik tiplerine bir giriş olarak 4 temel element bilgisi antik çağlardan bu yana neden farklı yapıda kişilerin var olduğuna bir açıklama getirmiştir. Hipokrattan Jung’a kadar gelen bu temel bilgi ve nasıl kullanılabileceği aktarılır.

Hedef: Kişi uygulanan test sonucunda kişiliğinde hangi elementi yoğun olarak hissedip dış dünyaya aksettirdiğini fark edecek, yaşamı boyunca karşılaştığı sorunları tahlil ederken test sonucunda eksik çıkan elementin oynadığı rolü analiz edip kendisine yeni hedefler koyabilir.

Katılımcı sayısı: 12

Süre: 90 dakikika

 

Bu seminer 21 Kasim 2013 Persembe günü saat 19:30 Levent Yeni Yüksektepe Şubesinde katılımcılarla buluşmuştur.

Yasemin Manavbaşı Seminer