Astroloji Semineri 2.Bölüm duyuru görseli email için.jpeg

Kendini Tanı

-Know Thyself- Doğum Haritası Bize Ne Öğretir

 

“Know Thyself”  Kendini Tanı!   
Delphi’deki Apollo Tapınağı’nın girişinde yazan bu basit öneriyi takip etmek istersek astroloji bize nasıl yardım edebilir. Astrolojinin sembolojisi aslında neleri anlatıyor ve bir doğum haritasından neler öğrenebiliriz.

 

Astrolojinin temel araçlarından biri olan doğum haritası kişinin doğum yeri, saati ve coğrafi konumu alınarak hesaplanır. Kısaca kişi doğduğu anda güneş sistemimizde yer alan planetlerin konumlarının bir evler sistemi üzerine yansımasından ibarettir. Bolca matematiksel hesap içerir.

Kişi “ben Başak burcuyum” dediğinde aslında ” ben doğduğum dünya üzerinden baktığımızda anda Güneş Başak Burcu Takımyıldızı’na denk geliyordu” demiş olur. Güneş yaşadığımız sistemin merkez yıldızı olarak büyük öneme sahip olmakla birlikte doğduğumuz anda güneş sistemimizde yer alan diğer planetlerin de konumları kişiliğimiz üzerinde belirleyici öneme sahiptir. İşte bütün Başak burcu kişilerinin benzer olmamasını sebebi de budur. Yeryüzünde elbette 12 çeşit insan olamaz.

Astrolojinin esas güzelliği de burada yatar. Kişinin -belki kendisinin de farkında olmadığı- özelliklerini analiz edebilmek için kişiye özel doğum haritası çıkarılır. Ve analiz sırasında öncelik Güneş burcu, Yükselen burç ve Ay burcuna verilir. Fakat gerçek bir doğum haritası yorumu yapabilmek için yeterli astrolojik bilgi, uzun bir ön çalışma, deneyim ve belki de sezgi gerekir. Danışmanın hayat tecrübesi ve empati yeteneği oranında danışan ihtiyacı olan cevapları alacaktır.

İçerik: Astrolojinin ana sembolü ve içeriği, doğum haritasından ne beklenmeli, kişi hangi sorularına cevap alabilir. Doğum hartası yorumunun ne olduğu, ne olmadığı. Doğum haritasının elemanları, burçlar, planetler ve evlere kısa bakış. Arketip kavramı. Harita sembolojisi ve evlerin kutupsallığını içerir.

Hedef: Katılımcılar astroloji yoluyla kişisel farkındalıklarını nasıl yükseltebileceklerini görürler.

Katılımcı Sayısı: en az 6 en çok 15

Süre: 90 dakika

 

Bu seminer 20 Aralık 2013 Persembe günü saat 20:00 Levent Yeni Yüksektepe Şubesinde katılımcılarla buluşmuştur.