Koç Burcu  1/12  Başlangıçlar

Astropsikolojik Açıdan Koç Burcu

Koc Burcu web sitesi görseli

İyi bir gözlem gücü sayesinde Koç enerjisini uyanan doğaya bakarak anlayabiliriz. Uzun kış sona ermekte günler gitgide uzamaktadır. Güneş yükseldikçe doğa canlanmaya hayvanlar hareketlenmeye başlar. Takvim 21 Mart’ı gösterdiğinde  gece ile gündüz süresi eşitlenir. Buna aynı zamanda İlkbahar Ekinoksu denir.

Hristiyanlık öncesi Pagan geleneklerine bağlı medeniyetler için bu tarih yeni yılın başlangıcıydı.Yüzlerce yıl Ostara adını verdikleri bir bayramla kutlanan baharın gelişi Hristiyan geleneklerine Easter (Paskalya Bayramı) olarak adapte edilmiştir.

Öyle ki Ostara’nın bereket ve canlılık sembolleri olan tavşan ve yumurta Pakalya Bayramı’nın simgeleri olarak direk kabul görmüştür.

Böyle dolu bir sembolojiyle işaretlenen yılın bu günlerinde Koç Burcu başlar. Hareket ve canlılıkla, yaşamla doludur. Yaşam onunla başlar. Koç burcunu anlamak için baharın gelişiyle canlanan doğaya bakmamız yeter.

İçerik: Bu seminer Zodyak’ın ilk burcu olan Koç üzerine yoğunlaşır. Doğanın bu zamanında hissedilen enerjilerin Koç burcu sürecini nasıl şekillendirdiği anlatılır. Koç burcu sürecinin doğru kullanımıyla elde edilen güçlü yönler ve yanlış kullanımıyla işaretlenen zayıf (gölge) yönler analiz edilir.

Hedef: Koç süreci hangi motivasyonlarla hareket eder, yaşamsal hedefini hangi değerler tanımlar bu seminer sonucu farkındalık kazanılır. Bu seminere katılmak için Koç burcu olmak gerekmemektedir. Koç burcu başlangıçları tarif ettiği için bir başlangıç söz konusu olduğunda hangi dinamikler bunu tanımlar Koç burcu sürecini tanıyarak daha net anlayabiliriz. Burçları Koç olan ya da yükselen burcu Koç olan kişiler bu seminere katılımları sonucu kendilerini anlamak yolunda daha büyük adım atabilirler.

Katılımcı sayısı: en az 6 en çok 15

Süre: 90 dakikika

Bu seminer 30 Ocak 2014 Perşembe günü saat 20:00 Levent Yeni Yüksektepe Şubesi’nde katılımcılarla buluşmuştur.