Yengeç Burcu  4/12   Hissederim

Astropsikolojik Açıdan Yengeç Burcu

diana

Zodyak’taki 4.burca sıra geldiğinde duyular alemine açılan kapımızın önünde duruyoruz demektir. Sezgisellik ve duygular Yengeç sürecinin anahtar kelimeleridir.

Astronomik olarak bakıldığında 21 Haziran ile birlikte güneş ışınları Yengeç Dönencesi’ne dik gelir, en uzun gündüz yaşanır ve böylece kuzey yarım kürede yaz başlar.

Böylece Güneş Yengeç burcuna geçmiştir. Pagan geleneklerinde yazın gelişinin kutlandığı Litha festivali de bu tarihe rastlar.

Hava ısınmıştır, sıcaklık doğayı daha da kurutur. Belki de dengeyi sağlamak için Yengeç burcu Su elementiyle özdeşleştirilmiştir. Su edilgenliği ama yanı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz gibi sezgiselliği ifade eder.

Su grubunun ilk burcu olan Yengeç sembolojisinde aynı zamanda annelik kavramıyla özdeşleşen her türlü ifadeyi de barındırır.

 

İçerik: Bu seminer Zodyak’ın dördüncü burcu olan Yengeç’i yakından tanıyıp anlamak üzerinedir. Yengeç sürecinde kişiyi fedakar ve alıngan yapan da onu dengesiz ve saplantılı yapan da aynı etkilerdir. Ay’ın yönetimindeki Yengeç’e has özellikler ve onların doğru kullanımıyla ortaya çıkan güçlü yanları tartıldığı gibi aynı zamanda yanlış kullanımıyla işaretlenen zayıf (gölge) yönler analiz edilir. Sezgisellik ve duygu durumları ile ilgili kendimizi algılayış şeklimiz tartışılır.

Hedef: Bu seminerden kazanım sağlamak için Yengeç burcu olmak gerekmemektedir. Yengeç burcu süreci iyi anlaşıldığında seminere katılan kişi gerektiğinde besleyen, kollayan bakım sağlayan (hem kendisine hem de etrafındakilere) kişi rolündeyken gösterdiği yaklaşımla ilgili objektif bir bakış açısı kazanır. Burçları ya da yükselen burçları Yengeç olan kişiler bu seminere katılımları sonucu kendilerini anlamak yolunda daha büyük adım atarlar.

Katılımcı sayısı: en az 6 en çok 15

Süre: 90 dakikika

 

Bu seminer 26 Haziran 2014 Perşembe günü saat 20:00 Levent Yeni Yüksektepe Şubesi’nde katılımcılarla buluşmuştur.